Oczyszczacz powietrza na smog - jak działa oczyszczacz antysmogowy

Oczyszczacz powietrza na smog - jak działa oczyszczacz antysmogowy

Polskie powietrze należy do najbardziej zanieczyszczonych na terenie całej Europy. Dopuszczalne normy są najczęściej przekraczane w okresie jesienno – zimowym (okres grzewczy). Zanieczyszczenia powietrza występują nie tylko na zewnątrz, ale i w pomieszczeniach w których przebywamy.

Tam również przedostają się cząsteczki smogu – przez okna czy systemy wentylacyjne. W celu usunięcia smogu z naszych domów, mieszkań czy biur, warto zdecydować się na zakup oczyszczacza powietrza antysmogowego.

Urządzenia takie są wyposażone przede wszystkim w filtr Hepa oraz filtr z węglem aktywnym. Klas filtrów Hepa jest kilka (wybierajmy nie niższą niż E11), warto zwracać na to uwagę przy zakupie – im wyższa klasa, tym lepiej oczyszczone będzie powietrze. Filtry najwyższej klasy H13, H14 pochłaniają nawet 99,97% drobin najtrudniejszych do wykrycia (0,3μm, czyli praktycznie 100% pyłów PM2.5). Filtr Hepa i filtr z węglem aktywnym skutecznie usuwają zanieczyszczenia z powietrza, wychwytując nawet najmniejsze i najbardziej szkodliwe dla zdrowia cząstki. Filtracja mechaniczna wykorzystująca oba te filtry, to najbezpieczniejszy rodzaj filtracji, bo w jego trakcie nie zachodzą żadne reakcje chemiczne i nie wytwarzane są szkodliwe produkty uboczne, jak np. ozon.