Nawilżacz powietrza dla małego dziecka - jaki będzie najlepszy?

Nawilżacz do pokoju dziecka
Oddychaj Swobodnie"

 

Dlatego zdarza się, że to właśnie w czasie lata, gdy na dworze jest bardzo ciepło, dzieci chorują. Za niska wilgotność powietrza powoduje, że tracą niezwykle istotną barierę ochronną, jaka jest wilgotna śluzówka nosa czy oczu. Optymalne warunki dla dziecka, ale nie tylko – dorośli też najlepiej się czują właśnie w takiej atmosferze – to 20-21 stopni Celsjusza i 40-60% wilgotności powietrza. Niższe lub wyższe parametry są niemile widziane, zwłaszcza dla niemowlaka. Dlatego chcąc ochronić małe dziecko przed dyskomfortem w postaci zbyt suchego noska, infekcjami i złym samopoczuciem, zadbajmy o właściwą wilgotność powietrza oraz optymalne warunki we własnym domu. No i oczywiście trzeba zadbać o to, by dziecko było właściwie ubrane, napojone, ochłodzone.

Wentylator

 To bardzo dobre rozwiązanie, żeby wprowadzić do pomieszczenia nieco orzeźwienia. To urządzenie samo w sobie nie obniża temperatury, ale powoduje ruch powietrza, który my odczuwamy na skórze jako „powiew chłodu”. Jednak wentylator nie może stać blisko dziecka, by nie narażać go na przewianie i infekcje.

Nawilżacz powietrza

Nawilżacz powietrza wydaje się być bardzo dobrym rozwiązaniem na upały. Nawilżacz, jeśli jest wyposażony w higrostat oraz timer, powoduje, że nawilżenie powietrza nie przekroczy pożądanego poziomu, czyli górnej granicy 60%, no i pracuje tyle ile my sobie życzymy a nie tyle, ile wlezie. Wilgotność powyżej poziomu 60%, zwłaszcza w upały, powoduje efekt tropików, chyba jeszcze gorszy niż efekt „pustyni”, czyli gdy wilgotność spada poniżej tych 30-40%. Najbardziej optymalny z nawilżaczy powietrza będzie nawilżacz ultradźwiękowy. Nawilżacze ultradźwiękowe są lepsze od parowych, ponieważ mgiełka, którą produkują jest chłodna. W przypadku tych drugich natomiast jest ona bardzo gorąca i dziecko może się nią poparzyć, a w pomieszczeniu szybko robi się duszno i bardziej gorąco. Nawilżacze ultradźwiękowe są również o wiele cichsze niż te parowe! Przy ultradźwiękowym nawilżaczu poziom hałasu ma maksymalnie 35 db, a zatem można przy nim spokojnie spać. Jeśli się jednak ktoś zdecyduje właśnie na nawilżacz parowy, to koniecznie trzeba sprawdzić, czy ma higrostat, bo większość z nich nie ma.

 

Nawilżacz ultradźwiękowy z higrostatem na upały pomoże dziecku lepiej się wyspać, ograniczy ryzyko infekcji, zagwarantuje komfort i ochłodzi. A rodzicom podniesie komfort życia. Nawilżacz ewaporacyjny wchłania suche powietrze z pomieszczenia i przepuszczając je przez specjalne maty oddaje do otoczenia powietrze juz nawilżone. Urzadzenie pozwala wykorzystać zwykłą wode z kranu, a para wodna, która jst wytwarzana przez nawilżacz waporacyjny jest chłodna.