Nawilżacz powietrza do biura - jaki wybrać

Jak urządzenia elektroniczne wpływają na powietrze?

Wszystkie urządzenie elektroniczne podgrzewają powietrze. Przy niewystarczającym wietrzeniu i braku roślin, poziom optymalnego nawilżenia spada (powietrze staje się suche). Przyczynia się to do wysuszenia śluzówek nosa, gardła i oczu, pojawiają się bóle głowy i zmęczenie. ma to bezpośredni wpływ na obniżenie wydajności pracy.

Wszystkie urządzenia elektroniczne przyciągają kurz, który osadza się na powierzchniach.

Wszystkie urządzenia elektroniczne emitują jony dodatnie. ich nadmiar w powietrzu prowadzi do zaburzenia równowagi jonowej (Przeczytaj: Jony a zdrowie). Nadmiar dodatnich jonów jest szkodliwy dla naszego samopoczucia. Powoduje migreny, osłabienia, negatywnie wpływa na koncentrację i podejmowanie decyzji. 

Urządzenia elektroniczne emitują nieobojętne dla organizmu promieniowanie elektromagnetyczne (które może być powodem nowotworów). Szum wiatraków hłodzących dekoncentruje. Włączony monitor jest źródłem promieniowania. Urządzenia elektroniczne wpływają też negatywnie na naszą psychikę (stres związany z awarią sprzętu, problemami z siecią itp.)

Czym powinien charakteryzować się nawilżacz powietrza do biura

Rozwiązanim, które naprawdę sprawdza się w każdym biurze jest nawilżacz powietrza. Powinien on być dostosowany do wielkości biura oraz pracujących w nim osób. Nawilżacz powietrza powinien być prosty w obsłudze i posiadać duży zbiornik na wodę. Nawilżacze powietrza często wyposażone w funkcje dodatkowe. Warto poszukać nawilżacza z funkcją jonizatora, który pomoże usunąć nadmiar jonów dodatnich w powietrzu. Przydatną funkcją w nawilżaczu powietrza jest także opcja aromaterapii (np. nawilżacz z funkcją aromaterapii Air&me Clevair 2) - dzialanie zapachów na organizm człowieka było już wielokrotnie badane. W biurze najlepiej sprawdzi się naturalny olejek eteryczny o zapachu energetyzujących cytrusów, które pobudzają i poprawiają nastrój. Idealnym rozwiązaniem do biura jest także zakup urządzenia 2w1, oczyszczacza z nawilżaczem (np. Stylies Aquarius). 

Który typ nawilżacza powietrza sprawdzi się w biurze

Do biura nie polecamy nawilżacza parowego - zużywa dużo prądu i emituje za dużo wilgoci. W biurze nie jest to dobre połaczenie.

Lepiej korzystać w biurze z nawilżacza powietrza ultradźwiękowego. Ma największy zasięg i nie wymaga wiele uwagi ze strony użytkownika. Poza tym jest lepszy do pomieszczeń z urządzeniami elektronicznymi z uwagi na technologię rozbijania wody na mikrocząsteczki, które nie powodują zbytniego zawilgocenia.

Nawilżacz powietrza ewaporacyjny również sprawdzi się w biurze. Jest prosty w obsłudze i sprawdza się w pomieszczeniach, gdzie na ogół nie ma nadmiernego problemu z przesuszeniem powietrza poza sezonem grzewczym (domowe biuro). W biurowcach nadmierne wysuszenie powietrza jest normą.

Podsumowanie

Nawilżacz do biura powinien:

  • być prosty w obsłudze
  • być dostosowany do wielkości pomieszczenia
  • mieć duży zbiornik na wodę
  • rozbijać wode na jak najmniejsze cząsteczki (ultradźwięki)
  • być cichy

A dodatkowo:

  • idealnie jeśli urzadzenie jest połączone z jonizatorem powietrza lub z funkcja aromaterapii
  • urządzenie 2w1 - oczyszczacz powietrza z nawilżaczem