Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem

Jesienią, wraz z rozpoczęciem okresu grzewczego, powietrze w pomieszczeniach staje się bardziej suche. Wskutek tego możemy zaobserwować pogorszenie stanu zdrowia i samopoczucia zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Suche powietrze może powodować katar i męczący kaszel, duszności, problemy ze snem, wysuszenie skóry oraz częstsze zapalenia spojówek. W tej sytuacji z pomocą mogą nam przyjść nawilżacze powietrza.

Na rynku mamy dostępnych kilka rodzajów nawilżaczy powietrza:

  • ultradźwiękowe (do wytwarzania pary wykorzystywane są ultradźwięki. Rozbijają one cząsteczki wody tworząc przyjemną chłodną mgiełkę. Są wyposażone w filtry odkamieniające)
  • ewaporacyjne ( urządzenia o najbardziej naturalnym sposobie nawilżania. Ich działanie polega na naturalnym odparowaniu wody z wkładów nawilżających)
  • parowe (działają na zasadzie wytwarzania ciepłej pary wskutek gotowania wody. Są jednak najmniej ekonomiczne ze względu na duży pobór energii)

Obecnie na rynku jest spory wybór nawilżaczy powietrza, działających jako odrębne urządzenia. Coraz większym jednak zainteresowaniem cieszą się oczyszczacze powietrza wyposażone w funkcję nawilżania (oczyszczacz powietrza z nawilżaczem). Najczęściej wykorzystywanymi nawilżaczami w oczyszczaczach są nawilżacze ewaporacyjne i ultradźwiękowe. Parowych raczej się nie stosuje.