Ranking oczyszczaczy powietrza 2021

Ranking oczyszczaczy powietrza 2020

Planujesz zakup oczyszczacza powietrza, ale zastanawiasz się, który kupić? Jak wybrać porządne urządzenie do uzdatniania jakości powietrza w pomieszczeniu, które będzie spełniało nasze wymagania i oczekiwania, a przy okazji nie będzie kosztowało majątku?

Jeśli zależy Ci na zdobyciu informacji na temat najważniejszych parametrów oczyszczaczy powietrza, powinieneś przeczytać artykuł “Zakup oczyszczacza powietrza – na jaki się zdecydować”.

Żeby ułatwić Ci dokonanie właściwego wyboru, zapraszamy do skorzystania z naszego rankingu oczyszczaczy na rok 2021. Wyróżnione w nim oczyszczacze zostały wyselekcjonowane w taki sposób, by ułatwić Ci dokonanie wyboru. Zwróciliśmy uwagę na najnowocześniejsze i zarazem najbardziej niezawodne technologie, wygodną i prostą obsługę, parametry urządzenia, opinie i przystępną cenę. Pamiętaj, że oczyszczacz powietrza dobiera się po wielkości pomieszczenia, w którym będzie on pracował, a nie do powierzchni domu czy mieszkania.

Nasz oczyszczacz powietrza Winix U450 został wyróżniony w niezależnym rankingu najlepszych oczyszczaczy w Polsce. Znalazł się w TOP10 najbardziej polecnych oczyszczaczy przez ranking-oczyszczaczy.pl.

 

Ranking polecanych przez nas oczyszczaczy powietrza 2021!

Miejsce I. Niezawodny oczyszczacz powietrza z dwoma czujnikami jakości powietrza Winix ZERO Pro

Antysmogowy oczyszczacz powietrza Winix ZEROOczyszczacz Winix ZERO PRO nie bez przyczyny zajmuje I miejsce rankingu oczyszczaczy powietrza 2021. Jest skuteczny i niezawodny, zarówno w stosunku do zanieczyszczeń chemicznych czy innych lotnych związków organicznych ale także do zanieczyszczeń pyłowych. W skrócie ujmując żadne zanieczszczenia nie mają szans z Winix Zero Pro. Został wyposażony w filtr wstępny, węglowy, HEPA pokryty antybakteryjną powłoką CleanCel® i technologię Plasma Wave® (odpowiedzialną za równowagę jonów w otaczającym nas powietrzu). Oczyszczacz monitoruje jakość powietrza w pomieszczeniu i sygnalizuje konieczność wymiany filtra. Tryb pracy nocnej zapewnia filtrację powietrza z wyłączonym podświetleniem i cichą pracę, a tryb auto nie wymaga ingerencji użytkownika.

Cena: 1299 zł  •  Sprawdź opinie  •  Zobacz ofertę


Miejsce II. Antysmogowy oczyszczacz powietrza Winix ZERO

Antysmogowy oczyszczacz powietrza Winix ZEROKolejnym urządzeniem, który trafił do rankingu oczyszczaczy 2021 jest oczyszczacz Winix ZERO. Służy on do skutecznej walki ze smogiem (czujnik smogowy) i innymi zanieczyszczeniami w większych pomieszczeniach (99 m2). Został wyposażony w filtr wstępny, węglowy, HEPA i technologię Plasma Wave (odpowiedzialną za jonizację powietrza). Oczyszczacz monitoruje jakość powietrza w pomieszczeniu i sygnalizuje konieczność wymiany filtra. W zależności od potrzeb może pracować w kilku różnych prędkościach. Dzięki trybowi pracy nocnej nie zakłóca snu, a tryb auto nie wymaga ingerencji domowników.

Cena: 999 zł  •  Sprawdź opinie  •  Zobacz ofertę


Miejsce III. Oczyszczacz powietrza Winix ZERO N

Oczyszczacz powietrza Winix P300W rankingu oczyszczaczy powietrza 2020 nie mogło zabraknąć oczyszczacza Winix ZERO N cechuje prawie 100% skuteczność, jest to również jeden z najciszej pracujących oczyszczaczy powietrza na rynku. Został wyposażony w filtr wstępny, węglowy i filtr HEPA. Dzięki funkcji Smart Sensor wykrywa najmniejsze cząsteczki zanieczyszczenia, w tym smog. Oczyszczacz ma możliwość pracy w trybie Auto – sam dostosowuje prędkość pracy do aktualnej jakości powietrza w pomieszczeniu, a po przełączeniu na tryb nocny urządzenie staje się praktycznie bezgłośne. Zaleca się stosowanie oczyszczacza Winix ZERO N w pomieszczeniach średniej wielkości, do 45 m2.

Cena: 899 zł  •  Zobacz ofertę


Miejsce IV. Oczyszczacz powietrza do sypialni Clair Cube Plus

Oczyszczacz powietrza do sypialni Clair Cube PlusOczyszczacz Clair Cube Plus z ulepszonymi funkcjami, udogodnieniami i czujnikiem najdrobniejszych cząstek. Wyposażony w wygodny tryb auto, który w pomieszczeniach do 15 m2 zapewni nam swobodne oddychanie czystym powietrzem.

Oczyszczacz Clair Cube Plus sterylizuje i dezodoryzuje zaabsorbowane zanieczyszczenia w powietrzu, jednocześnie polaryzując zasysane powietrze. Zwiększa to wydajność urządzenia w usuwaniu najdrobniejszych zanieczyszczeń. Co więcej, pomaga utrzymać wydajność filtra na najwyższym poziomie przez długi okres czasu.

Cena: 489 zł  •  Sprawdź opinie  •  Zobacz ofertę


Miejsce V. Oczyszczacz powietrza Wells AL106AWA

Oczyszczacz powietrza Airme BuldairKompaktowy, niezwykle skuteczny i funkcjonalny oczyszczacz powietrza Wells AL106AWA to absolutna nowość na naszym rynku. Został wyposażony w efektywny, 4 - poziomowy system filtracji: filtr wstępny z mikrofibry, filtr sezonowy (osobne filtry na każdą porę roku!), filtr weglowy i filtr H14 Zero Clear HEPA  (filtr najnowszej generacji usuwający nawet 99,997% zanieczyszczeń). Dzięki funkcji Study Mode, oczyszczacz powietrza Wells AL106AWA pracuje tak cicho, że w najmniejszym stopniu nie przeszkadza w nauce, zasypianiu, a nawet medytacji. Oczyszczacz do domu lub biura Wells AL106AWA został wyposażony w system kontroli jakości powietrza. Potrójny system czujników dokonuje pomiaru poziomu kurzu i innych substancji pyłowych, a także światła, gazów i zapachów w powietrzu. Wszystkie innowacje zastosowane w oczyszczaczu Wells w połaczeniu z nowoczesnym wyglądem oczyszczacza przemawiają za jego wysoką pozywją w naszym rankingu oczyszczaczy 2021.

Cena: 1249  zł  •  Zobacz ofertę


Miejsce VI. Oczyszczacz powietrza z jonizacją Air&me Lendou

Oczyszczacz powietrza z jonizacją Airme LendouNie bez powodu to urządzenie znalazło się w czołówce naszego rankingu oczyszczaczy 2021. Oczyszczacz Air&me Lendou to nowość na rynku, oczyszczacz inteligentny i o nowoczesnym wyglądzie, który spełni wymagania każdego Klienta.

Jest bardzo cichy, pracuje w 4 trybach prędkości + tryb turbo. Został wyposażony we wskaźnik jakości powietrza, bardzo wygodną funkcję przypominającą o zmianie filtra oraz system maksymalizujący jego wykorzystanie. Filtry zastosowane w oczyszczaczu to filtr wstępny, HEPA (klasa E11) i filtr z węglem aktywnym. Jest dedykowany do pomieszczeń do 35 m2 oczyszczacz powietrza z jonizacją i możliwością podłączenia do WiFi. Współpracuje z Asystentami Alexa i Google Home, a dzięki wejściom USB, można go wykorzystać do naładowania telefonu.

Cena: 649 zł  •  Zobacz ofertę


Miejsce VII. Oczyszczacz powietrza Winix ZERO COMPACT

Oczyszczacz powietrza z jonizacją Airme Lendou

W pierwszej 10-ce naszego rankingu oczyszczaczy powietrza 2021 nie mogło zabraknąć oczyszczacza Winix Zero Compact. Zalecany jest on do stosowania w pomieszczeniach do 50 m2. Z dużą skutecznością pochłania z powietrza w otoczeniu cząsteczki smogu i inne zanieczyszczenia. Dzięki spełnianiu międzynarodowych norm i posiadaniu wymaganych certyfikatów, oczyszczacz Winix Zero Compact będzie dobrym oczyszczaczem powietrza dla alergików.  Ma 4-stopniową filtrację powietrza (filtr wstępny MESH, filtr węglowy, fltr True HEPA i Plasma Wave – technologię odpowiedzialną za jonizację powietrza), tryb automatyczny i nocny oraz wskaźnik jakości powietrza. Winix Zero Compact usuwa 99,97% zanieczyszczeń i nadaje się do stosowania jako oczyszczacz powietrza do domu i do biura. 

Cena: 699 zł  •   Zobacz ofertę


Miejsce VIII. Oczyszczacz powietrza Clair S z głośnikiem Bluetooth

Oczyszczacz powietrza Airme BuldairClair S - zgrabny oczyszczacz w nowoczesnym kształcie i wrazistą kolorystyką, dodatkowo ma wbudowany głośnik Bluetooth® oraz dedykowaną aplikacją na smartfony. Głośnik umożliwia słuchanie muzyki przez Bluetooth bezpośrednio z telefonu lub innego urządzenia. Korzystając z aplikacji „myClair”, możesz użyć własnych ustawień, dzięki którym łatwiej będzie Ci zasnąć, wyciszyć się czy poprawić koncentrację. Urządzenie posiada także funkcje nagrywania i ustawienia alarmu. Te funkcje są dopełnieniem znakomitej jakości i wydajnego oczyszczacza powietrza. I w taki oto sposób możemy oddychać swobodnie ciesząc się ulubiona muzyką.

Cena: 629 zł  •  Sprawdź opinie  •  Zobacz ofertę


Miejsce IX. Oczyszczacz powietrza Stylies Pegasus

Oczyszczacz powietrza Stylies PegasusOczyszczacz Stylies Pegasus będzie idealnym rozwiązaniem dla alergików, astmatyków i dzieci. Bardzo skutecznie oczyszcza powietrze podczas 3-fazowej filtracji (filtr wstępny, filtr HPP i filtr z węglem aktywnym). Dodatkowo oczyszczacz posiada funkcję aromaterapii (oczyszczacz z dyfuzorem olejków eterycznych). 5 trybów pracy pozwala na dostosowanie prędkości oczyszczania do aktualnych potrzeb, dodatkowo oczyszczacz jest wyposażony w Timer i tryb do pracy nocnej. Zalecany do stosowania w pomieszczeniach o wielkości do 50 m2.

Cena: 749 zł  •  Sprawdź opinie  •  Zobacz ofertę


Miejsce X. Przenośny osobisty oczyszczacz powietrza Clair B

Oczyszczacz powietrza dla alergików Winix U450Naszą pierwszą X-tkę rankingu zamyka oczyszczacz Clair B to przenoś ny oczyszczacz powietrza dostępny w dwóch kolorach. Dzięki lekkiej wadze i złączu USB zapewni Ci czyste powietrze przez 24 godziny w Twoim najbliższym otoczeniu. Najbardziej skuteczny dzięki zastosolwanemu filtrowi e2f wśród przenośnych oczyszczaczy powietrza.

Cena: 219 zł  •  Sprawdź opinie  •  Zobacz ofertę


Powyższe oczyszczacze powietrza są naszym zdaniem najbardziej godne uwagi ze względu na swoją niezawodność, skuteczność w oczyszczaniu powietrza, posiadane certyfikaty gwarantujące ich bezpieczeństwo, a także wszystkie dodatkowe funkcje, udogodnienia i przystępną cenę! Dlatego też w naszym Rankingu oczyszczaczy 2021 zajęły najwyższe pozycje. Poniżej prezentujemy kolejną 10-kę oczyszczaczy powietrza, które także cieszą się zainteresowaniem Kupujących. Sprawdź, jakie inne propozycje znalazły się w rankingu oczyszczaczy 2021!

 

Oczyszczacza powietrza Samsung AX90R7080WD Samsung AX90R7080WD Powierzchnia do 90 m2
 • Tryb auto
 • Sterowanie online
2199 zł
Oczyszczacza powietrza Sharp KI-G75EUW Sharp KI-G75EUW Powierzchnia do 56 m2
 • Funkcja nawilżania
 • Funkcja jonizacji
 • Tryb auto
4245 zł
Oczyszczacza powietrza LIFAair LA333+LAM05 LIFAair LA333+LAM05 Powierzchnia do 39 m2
 • Tryb auto
 • Sterowanie online
4499 zł
Oczyszczacza powietrza Sharp KC-A50EUW Sharp KC-A50EUW Powierzchnia do 38 m2
 • Funkcja nawilżania
 • Funkcja jonizacji
 • Tryb auto
1999 zł
Oczyszczacza powietrza Sharp KC-G60EUW Sharp KC-G60EUW Powierzchnia do 50 m2
 • Funkcja nawilżania
 • Funkcja jonizacji
 • Czujnik jakości powietrza
 • Tryb auto
2999 zł
Oczyszczacza powietrza Klarta Stor Klarta Stor Powierzchnia do 72 m2
 • Funkcja jonizacji
 • Tryb auto
1089 zł
Oczyszczacza powietrza Sharp KC-A40EUW Sharp KC-A40EUW Powierzchnia do 27 m2
 • Funkcja nawilżania
 • Funkcja jonizacji
 • Tryb auto
1349 zł
Oczyszczacza powietrza Daikin MC70L Daikin MC70L Powierzchnia do 52 m2
 • Funkcja jonizacji
 • Pilot
 • Tryb auto
1994 zł
Oczyszczacza powietrza Philips AC3256/10 Philips AC3256/10 Powierzchnia do 49 m2
 • Sterowanie online
 • Tryb auto
1999 zł
Oczyszczacza powietrza Ideal Ap 40 Ideal Ap 40 Powierzchnia do 60 m2
 • Funkcja jonizacji
 • Pilot
 • Tryb auto
1999 zł

 

Masz jakieś pytania związane z zakupem / wyborem oczyszczacza powietrza wymienionego w rankingu oczyszczaczy 2021? Zastanawiasz się, co to jest jonizacja powietrza lub czy warto kupic oczyszczacz z nawilżaczem? Zapraszamy do naszego Poradnika. Znajdziesz tam dużo informacji związanych z budową, zasada działania oczyszczacza powietrza, funkcjami dodatkowymi, na które warto zwrócić uwagę.

Ranking oczyszczaczy 2021 - przydatne informacje 

Dzięki rankingowi oczyszczaczy powietrza 2021, wybór urządzenia nie może byc prostszy. Poniżej przedstawiamy dodatkowo zbiór najważniejszych informacji na temat budowy i zasady działania oczyszczaczy powietrza. Zapraszamy do czytania!

Oczyszczacz powietrza – działanie

Jak sama nazwa wskazuje, zadaniem oczyszczacza powietrza jest wyłapywanie z otoczenia wszelkich zanieczyszczeń różnej wielkości (najmniejsze mają nawet >0,3 μm), filtrowanie, a następnie wypuszczania do pomieszczenia powietrza oczyszczonego.  Niejednokrotnie ta zasada działania jest wzbogacana o dodatkowe funkcje, które oczyszczacz niejednokrotnie posiada. Może to być np. funkcja jonizacji powietrza, nawilżania lub aromaterapii. Dodatkowo oczyszczacz wyposażony w odpowiednie filtry działa antysmogowo, pochłaniając niebezpieczne dla organizmu pyły PM2.5.

Dzięki regularnemu używaniu oczyszczacza powietrza, możemy cieszyć się dobrej jakości, świeżym powietrzem. Urządzenie to pochłania bowiem sierść zwierząt, alergeny, kurz i roztocza, a także wszelkie chorobotwórcze mikroorganizmy i cząsteczki smogu. Osoby z alergią czy astmą odczują zdecydowaną ulgę i zmniejszenie dyskomfortu spowodowanego tymi schorzeniami. U dzieci można zauważyć poprawe odporności i rzadziej pojawiające się infekcje wirusowe. dzięki wyposażeniu w filtr węglowy, oczyszczacz pochłania także nieprzyjemne zapachy, a jeśli dodatkowo kupimy model z funkcja aromaterapii, będziemy mogli cieszyć się pięknym zapachem uwalnianych olejków eterycznych.

Budowa oczyszczacza powietrza

Budowa oczyszczaczy powietrza w zależności od modelu czy producenta nie różni się od siebie znacząco. Każde urządzenie posiada filtry i wiatrak zamknięte w obudowie oczyszczacza oraz panel sterowania. Różnice w budowie uzaleznione są jedynie od dołączonych funkcji: nawilżania, jonizacji i dyfuzji olejków zapachowych. Poniżej prezentujemy opis budowy oczyszczacza powietrza.

Obudowa oczyszczacza powietrza

Obudowa oczyszczacza choć nie spełnia żadnej funkcji poza ukryciem w swoim wnetrzu filtrów, wiatraka czy komory na wodę i szuflady na olejek eteryczny, nie spełnia żadnej istotnej funkcji. Jest jednak ważna z wizualnego punktu widzenia. Oczyszczacz powinien stać w dosyć wyeksponowanym miejscu, by skutecznie spełniać swoją funkcję, nie schowamy go za kwiatkiem czy we wnęce. Z pewnością wielu osobom zależy, by jego wygląd był estetyczny i ładny. Dziś producenci prześcigają się w projektowaniu urządzeń coraz bardziej wyróżniających się wyglądem, nowoczesnych i designerskich, takich które oprócz swojej ważnej funkcji będa się również pięknie prezentowały w każdym pomieszczeniu.  Niektóre z nich na pierwszy rzut oka nawet nie wyglądają jak typowy oczyszczacz, tylko ozdoba.

Istotna jest także kwestia przenoszenia oczyszczacza pomiędzy pomieszczeniami. Najczęscieściej bowiem, oczyszczacz w ciągu dnia pracuje w pomieszczeniu, w którym spędamy najwięcej czasu, a na noc przestawiamy go do sypialni. Nie może być więc za ciężki lub niewygodny do przenoszenia. Sprawdźcie przed zakupem, czy oczyszczacz posiada wygodne uchwyty lub kółka (montowane często w urządzeniach o większej wadze), by móc bez problemu zmieniać położenie urządzenia w zależności od aktualnych potrzeb.

Filtry do oczyszczaczy powietrza

Podstawa skutecznej i efektywnej pracy każdego oczyszczacza są wykorzystane w nim filtry. To od nich zależy, z jakich zanieczyszczeń powietrze w naszym otoczeniu zostanie oczyszczone.

Rodzaje filtrów w oczyszczaczach powietrza:

 • filtr wstępny
 • filtr tkaninowy
 • filtr węglowy
 • filtr elektrostatyczny – jonowy
 • filtr wodny
 • filtr HEPA
 • filtr antyalergiczny
 • filtr fotokatalityczny

Każdy z filtrów do oczyszczaczy powietrza jest odpowiedialny za coś innego:

 • filtr wstępny – najczęściej w postaci drobnej siateczki, zatrzymuje największe zanieczyszczenia: sierść zwierząt, pyłki, kurz. Nie wymienia się go, wystarczy go regularnie czyścić pod bieżącą wodą lub delikatnie odkurzyć odkurzaczem
 • filtr HEPA – jest odpowiedzialny za usuwanie z pomieszczenia nawet najmniejszych zanieczyszczeń, w tym szkodliwych pyłów PM 2.5 (składnik smogu). Wyróżnia się kilka klas HEPA: E10, E11, E12 i H13. Im wyższa klasa filtra w oczyszczaczu tym lepiej – będzie on skuteczniejszy, a powietrze, którym oddychamy zostanie pozbawione praktycznie 100 % zanieczyszczeń.
 • filtr z węglem aktywnym – pochłania z otoczenia nieprzyjemne zapachy, w tym również dym tytoniowy i lotne związki organiczne

Wiatrak

Każdy oczyszczacz wyposażony jest w jeden lub kilka wiatraków, które wprawiając powietrze w ruch, przepuszczają je przez system filtracji, a następnie wydmuchują do pomieszczenia powietrze oczyszczone. Od jego umiejscowienia, kształtu łopatek i wielkości wiatraka zależy, czy urządzenie będzie pracowało cicho i będzie energooszczędne. Nowoczesne oczyszczacze wyposażone są w wiatraki, które pracują cicho i nie pobierają dużo prądu. Zwykle mogą one pracować w kilku różnych prędkościach. W trybie dziennym wiatrak zwykle obraca się ze średnią predkością, w trybie nocnym z najniższą z możliwych, a w trybie automatycznym może przyspieszać w zależności od tego, czy czujnik jakości powietrza wykryje akurat większą ilość zanieczyszczeń. Warto przy zakupie zwracać uwagę na to, na ilu poziomach prędości pracuje oczyszczacz i na jaki tryb można go przełączyć. Dobrzez sparowany system filtracji i wiatrak umożliwi optymalną pracę urządzenia przy możliwie jak najmniejszym hałasie i oszczędnym poborze mocy.

Panel sterowania w oczyszczaczu powietrza

Sterowanie oczyszczaczem, zmiana prędkości czy trybu pracy, to poszczególne przyciski umieszczone na obudowie oczyszczacza. Panel sterowania jest zwykle prosty i bardzo intuicyjny. Niejednokrotnie do urządzenia dołączony jest w zestawie pilot, umożliwiający obsługę urządzenia z odległości. Nowoczesne oczyszczacze posiadają także możliwość połączenia się z oczyszczaczem za pomoca WiFi, wtedy można nawigować nim za pomocą aplikacji na smartfona. Wśród funkcji na panelu sterowania znajdziecie:

 • przycisk włączania i wyłączania urządzenia
 • wybór prędkości pracy
 • wybór trybu dzień / noc / auto
 • timer (ustawienie pracy na określony czas, po którym oczyszczacz sam się wyłączy)
 • uruchomienie dodatkowych funkcji – nawilżania, jonizacji powietrza
 • czujnik jakości powietrza (sygnalizuje odpowiednim kolorem jakość powietrza w pomieszczeniu)
 • sygnalizator wymiany filtra

Dodatkowe funcje oczyszczaczy uwzględnione w rankingu oczyszczaczy 2021

Jonizator powietrza - funkcja dodatkowa w oczyszczaczach

Coraz więcej oczyszczaczy powietrza wyposażonych jest w jonizator powietrza. W naszym rankingu oczyszczaczy 2021 również stawiamy na takie właśnie modele. Zadaniem zadaniem jest wytwarzanie ujemnych jonów, które pozytywnie oddziaływują na organizm. Wszystkie urządzenia elektryczne wytwarzają jony dodatnie, w skutek tego w powietrzu mogą namnażać się mikroorganizmy chorobotwórcze. Przebywając w pomieszczeniach przepełnionych takimi urządzeniami przez dłuższy czas, możemy odczuwać zmęczenie, apatię, łatwiejsze popadanie w depresję, bóle głowy, problem z nauką i efektywną pracą oraz wysypianiem się. Jonizatory dbają o zachowanie równowagi jonowej, dzięki czemu powietrze, którym oddychamy jest świeże, nasze samopoczucie dobre i automatycznie wszystkie wymienione wcześniej negatywne skutki zaburzonej równowagi jonowej – znikają. Jonizatory powietrza funkcjonują i można je kupić jako oddzielne urządzenie, jednak myśląc o zakupie oczyszczacza, nie ma potrzeby mnożyć liczby sprzętów, tym bardziej, że większość oczyszczaczy funkcję jonizacji ma wbudowaną – i takich powinniśmy szukać do zakupu!

W naszym Poradniku znajdziesz więcej informacji na temat jonizacji powietrza – zapraszamy!

Nawilżacz powietrza - funkcja dodatkowa w oczyszczaczach powietrza

Funkcja nawilżania powietrza w oczyszczaczach to jedna z ważniejszych funkcji dodatkowych. W właśnie w naszym rankingu oczyszczaczy 2021 stawiamy na modele, które nie tylko oczyszczają powietrze, ale są również wyposażone dodatkowo w funkcję nawilżania. Suche powietrze pojawia się w pomieszczeniach najczęściej wraz z nastaniem okresu grzewczego. Negatywnie wpływa na kondycję skóry, wysusza śluzówkę oczu i nosa, jesteśmy bardziej podatni na infekcje. Objawami przebywania w pomieszczeniach z suchym powietrzem jest często występujący katar, uporczywy kaszel, infekcje górnych dróg oddechowych czy duszności. Chcąc uniknąć tych nieprzyjemnych dolegliwości, warto nawilżać powietrze. Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem to nic innego jak mata ewaporacyjna wbudowana w urządzenie oraz pojemnik na wodę, który trzeba regularnie uzupełniać. Najczęściej stosowane są w oczyszczaczach nawilżacze ewaporacyjne z tego względu, że działają w najbardziej naturalny i najzdrowszy sposób, są również ekonomiczne dzięki niewielkiemu poborowi mocy. Dbając o oczyszczacz z funkcją nawilżacza, należy pamiętać o regularnym czyszczeniu pojemnika na wodę oraz maty ewaporacyjnej.

Funkcja dyfuzji olejków eterycznych w oczyszczaczu powietrza

Niektóre oczyszczacze powietrza wyposażone są w dyfuzor olejków eterycznych (w rankingu oczyszczaczy 2021 jest to oczyszczacz Air&me Buldair). Przeważnie jest to specjalna szyfladka lub pojemnik, do którego wlewa się kilka kropli olejków zapachowych. Dzięki tej funkcji pomieszczenie wypełnia się przyjemnym aromatem neutralizująć brzydkie zapachy. Warto też wspomnieć, że aromaterapia ma wiele właściwości dobrych dla zdrowia i samopoczucia. 

 

Mamy nadzieję, że wiadomości, które znaleźliście w rankingu oczyszczaczy powietrza 2021 oraz w zbiorze najważniejszych informacji dotyczących budowy i działania oczyszczaczy powietrza będą dla Was przydatne. Zachęcamy do podejmowania decyzji o zakupie tego urządzenia w sposób przemyślany, bo powinno Wam ono służyć i skutecznie poprawiać jakość powietrza w Waszym otoczeniu przez najbliższe lata. Zapraszamy do przeglądania aktualizacji rankingu oczyszczaczy i zakupu oczyszczacza w naszym sklepie!