Ranking wentylatorów i wentylatorów przenośnych - lato 2022

 

Duży wybór i dostępność tego typu urządzeń sprawia, że zastanawiamy się, które wybrać, jaki wentylator będzie najlepszy do domu, do biura czy do większych pomieszczeń. Aby pomóc każdemu Klientowi w podjęciu decyzji i dokonaniu najlepszego wyboru, przygotowaliśmy ranking wentylatorów 2022. Opisujemy w nim nie tylko urządzenia, które polecamy wraz z ich zaletami i uzasadnieniem. W naszym rankingu wentylatorów, każdy znajdzie najważniejsze informacje dotyczące wyboru tego rodzaju urządzeń, dowie się na co zwrócić uwagę przy zakupie, które cechy są istotne, czy jak dopasować wentylator do indywidualnych potrzeb i wymagań. Poszerz wiedzę na temat wentylatorów przenośnych i sprawdź, które są najpopularniejsze w tym sezonie. Sprawdź nasz ranking wentylatorów 2022!

RANKING NAJLEPSZYCH WENTYLATORÓW PRZENOŚNYCH 2022 wg. radakcji OddychajSwobodnie.pl

Miejsce I. Wentylator podłogowy Boneco Air Shower F235

I miejsce naszego rankingu wentylatorów 2022 zajmuje urządzenie, które cieszy się rosnącą popularnością na rynku. Boneco Aih3 Shower F235 to wentylator stojący (podłogowy), który skutecznie cyrkuluje powietrze w pomieszczeniu. Jest bardzo wszechstronnym wentylatorem do domu lub biura, świetnie sprawdza się w wysokich pomieszczeniach. Boneco Air F235 to prosty w obsłudze wentylator łopatkowy o dużej mocy, posiada aż 32 stopniową regulację prędkości pracy (do chłodzenia bezpośredniego i pośredniego). Wentylator podłogowy Boneco Air posiada przydatne funkcje dodatkowe, które ułatwiają korzystanie z niego - przyciemniany wyświetlacz, timer, pilot czy możliwość sterowania za pomocą smartfona.

Zobacz ofertę Wentylatora podłogowego Boneco Air Shower F235

Miejsce II. Wentylator podłogowy Meaco Fan 1056P

Meaco Fan 1056 to wentylator podłogowy, który nie bez powodu znalazł się na II miejscu naszego rankingu wentylatorów 2022. Jest to urządzenie o nowoczesnym designie, ekologiczne i ekonomiczne. Ten wentylator domowy świetnie sprawdza się w pomieszczeniach, w których temperatura sięga nawet 40 st. C. Dzięki cichej pracy, nie przeszkadza w trakcie wykonywania codziennych obowiązków, nauki czy podczas snu. Meaco Fan 1056P to inteligentny wentylator stojący, który samodzielnie dostosowuje swoją pracę (moc) do temperatury panującej w pomieszczeniu. Ten lekki, przenośny wentylator posiada także przydatne dodatkowe funkcje (lampka, timer, oscylacja pionowa i pozioma) dzięki czemu spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Miejsce III. Wentylator kolumnowy Air&me Fantasy

Air&me Fantasy to wentylator kolumnowy, którego nie mogło zabraknąć w naszym rankingu wentylatorów 2022. Ten rodzaj wentylatora podłogowego wyróżnia się niebanalnym, nowoczesnym designem, a jednocześnie pozwala szybko schłodzić się w trakcie upałów. Wentylator kolumnowy Fantasy jest idealnym wentylatorem przenośnym do domu i biura. Pasuje praktycznie do każdego pomieszczenia, a poza wyglądem wyróżnia go także cicha praca, trzy możliwe do wyboru tryby pracy i różne prędkości, także funkcje dodatkowe (intuicyjny wyświetlacz, timer i pilot).

Zobacz ofertę wentylatora kolumnowego Air&me Fantasy

Miejsce IV. Bimar VC 119 - wentylator kolumnowy z głośnikiem i jonizacją powietrza

Wentylator kolumnowy Bimar VC119 to rozwiązanie dla tych, którzy szukają czegoś więcej niż tylko samego wiatraka do schłodzenia się. Wentylator podłogowy z głośnikiem i jonizacją powietrza nie tylko zapewni orzeźwienie w trakcie upałów, ale dodatkowo zadba o zachowanie równowagi jonowej w pomieszczeniu, a dzięki funkcji Głośnik Bluetooth posłuży jako nagłośnienie dla muzyki puszczonej z ph3dłączonego urządzenia. Bimar VC 119 to wentylator kolumnowy, który zajął IV miejsce w naszym rankingu wentylatorów 2022, dowiedh3 się więcej na jego temat!

Zobacz ofertę wentylatora Bimar VC 119

Miejsce V. Boneco Air Shower F120 - wentylator stojący do domu lub biura

Linia wentylatorów Boneco Air Shower to urządzenia, które od momentu wejścia na rynek sprzedaży cieszą się ogromnym powodzeniem i popularnością wśród klientów. W naszym rankingu wentylatorów 2022 na V miejscu plasuje się model F120 z tej serii. Wentylator łopatkowy Boneco to wszechstronne urządzenie, które dba o optymalną cyrkulację powietrza w pomieszczeniu, wyróżnia się niebanalnym wyglądem, przepływ powietrza może być obracany aż o 270 stopni, a samo urządzenie może pracować na trzech różnych poziomach prędkości. Poznaj szczegółową specyfikację wentylatora Boneco Air Shower F120 - sprawdź naszą ofertę.

Miejsce VI. Wentylator stojący Stylies Tukan

W rankingu wentylatorów 2022 nie mogło zabraknąć wentylatora podłogowego Stylies Tukan. To tradycyjny wentylator łopatkowy, który ma wielu zwolenników. Jest to urządzenie nie tylko przystępne cenowo i proste w obsłudze, ale zarazem bardzo wydajne. Świetnie sprawdza się w różnej wielkości pomieszczeniach domowych, jak i jako wentylator do biura. Posiada 8 stopniową regulację prędkości, funkcję oscylacji, pilot i teleskopową nóżkę pozwalającą na regulowanie wysokości w zależności od potrzeb.

Zobacz ofertę wentylatora stojącego Stylies Tukan

Miejsce VII. Wentylator Meaco 1056 - domowy cyrkulator powietrza

VII miejsce rankingu wentylatorów 2022 zajmuje wentylator biurkowy Meaco 1056. Jest to domowy cyrkulator powietrza, którego na tlh3 konkurencji wyróżnia wiele cech. Ten przenośny wentylator to przede wszystkim urządzenie energooszczędne i bardzo ciche (nagrodzony nagrodą QuietMark), dzięki czemu świetnie sprawdza się w sypialni, pokoju dziecka (nie rozprasza podczas nauki) lub jako mały wentylator do biura - nie przeszkadza w trakcie pracy. Dla łatwiejszego przenoszenia ten lekki wentylator został wyposażony w stylowy uchwyt, ponadto można sterować nim za pomocą pilota dołączonego do zestawu. Jeśli szukasz niedrogiego, ale skutecznego wentylatora przenośnego, sprawdź ofertę cyrkulatora Meaco 1056.

Miejsce VIII. Wentylator biurkowy Meaco 650

Meaco 650 to mały wentylator biurkowy, który zajmuje VIII miejsce w rankingu najlepszych naszym zdaniem wentylatorów w roku 2022h3 Ten cichy i energooszczędny wentylator jest niezawodnym wyborem do biura - zajmuje mało miejsca, a dzięki niskiemu poziomowi głośności nie rozprasza w trakcie pracy czy nauki. Zapewnia równomierną cyrkulację powietrza w pomieszczeniu dzięki funkcji oscylacji, co stanowi dodatkową przewagę nad innymi wentylatorami biurkowymi.

Miejsce IX. Wentylator Air&me Naos - mały wentylator biurkowy

Air&me Naos to przenośny wentylator, który jest często wybierany do małych pomieszczeń. Jest lekki i zajmuje niewiele miejsca, dzięki czemu to dobry wybór, jeśli szukasz przenośnego wentylatora biurkowego. Wśród zalet wentylatora Naos warto wymienić jego energooszczędność, cichą pracę i dostępność w modnych wariantach kolorystycznych. Jeśli szukasz taniego wentylatora pokojowego, jest to zdecydowanie urządzenie, które powinieneś wziąć pod uwagę.

Zobacz ofertę wentylator Air&me Naos

Miejsce X. Wentylator Air&me Airain

Air&me Airain to wentylator biurkowy, który zamyka nasz ranking wentylatorów 2022. Jest to mały wentylator, który świetnie sprawdza się w trakcie wysokich temperatur w niewielkich pomieszczeniach. Oprócz kompaktowych rozmiarów, ten przenośny wentylator pokojowy wyróżnia cicha praca i niebanalny design. Dzięki wejściu USB można go podłączyć do komputera lub innego źródła zasilania, a dostępność w modnych kolorach sprawia, że wentylator biurkowy Airain idealnie wkomponuje się w wystrój wnętrza.

Zobacz ofertę wentylatora Air&me Airain

Wybór różnego rodzaju wentylatorów do domu czy biura jest ogromny. Jeśli szukasz dodatkowych informacji związanych z urządzeniami chłodniczymi, które wymieniliśmy w rankingu wentylatorów 2022 (ale nie tylko), zajrzyj do naszego Poradnika. Znajdziesz tam wiele przydatnych artykułów poświęconych sposobom obniżania temperatury w pomieszczeniach, charakterystyki wentylatorów przenośnych, a także urządzeń pokrewnych do schładzania - klimatorów i klimatyzatorów przenośnych. Zapraszamy!

RANKING WENTYLATORÓW 2022 - PRZYDATNE INFORMACJE

Wentylatory - co to takiego

Wentylator (popularnie zwany także wiatrakiem), to urządzenie o prostej budowie i łatwe w obsłudze, które jest jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań w trakcie upałów. Pozwala na szybkie schłodzenie się i orzeźwienie nawet w bardzo upalne dni. Wentylator w trakcie pracy wprawia otaczające powietrze w ruch, a wywołany w ten sposób podmuch przynosi ulgę i zmniejsza odczucie dyskomfortu wywołanego wysokimi temperaturami.

Budowa i zasada działania wentylatora

W zależności od rodzaju wentylatora, jego budowa może się nieco od siebie różnić. Każdy tradycyjny wentylator przenośny wyposażony jest silnik, który wprawia w ruch śmigło wywołując tym samym podmuch powietrza w pomieszczeniu. Śmigło obudowane jest siatkową osłoną zwiększającą bezpieczeństwo użytkowania (łopatki wentylatora obracają się z bardzo dużą prędkością). Urządzenie osadzone jest na podstawie, która może się różnić w zależności od rodzaju i rozmiarów wentylatora.

Wentylatorem steruje się najczęściej za pomocą umieszczonych na obudowie przycisków. Kilka stopni prędkości pozwala dopasować pracę wiatraka do indywidualnych potrzeb. Niejednokrotnie obsługa wentylatora możliwa jest także za pomocą pilota dołączonego do zestawu. Niektóre urządzenia posiadają dodatkowo możliwość regulacji kąta nachylenia łopatek lub uchwyt do łatwiejszego przenoszenia.

Rodzaje wentylatorów do domu i biura

Wentylatory to urządzenia o szerokim zastosowaniu. Idealnie spełniają swoje zadanie jako wentylator do domu (wentylator do salonu czy sypialni) oraz wentylator do biura. Te lekkie i przenośne wentylatory cieszą się popularnością nie tylko ze względu na prostą budowę i nieskomplikowaną obsługę, jest to także rozwiązanie bardzo przystępne cenowo (nie każdy może pozwolić sobie na montaż klimatyzacji, jak również nie w każdym przypadku klimatyzacja czy zastosowanie np. klimatyzatora przenośnego może się sprawdzić).

Wentylatory domowe można podzielić w zależności od ich mobilności na wentylatory przenośne (wentylator biurkowy, wentylator kieszonkowy, wentylator podłogowy, wentylator kolumnowy) oraz na wentylatory montowane na stałe (wentylatory sufitowe i ścienne). Można je także podzielić ze względu na budowę urządzenia na wentylatory łopatkowe (tradycyjne wentylatory), bezłopatkowe i kolumnowe.

 • wentylator biurkowy - ten mały wentylator łopatkowy zmieści się na niewielkiej szafce nocnej, blacie kuchennym czy stoliku w pokoju dziecka. Jego zasięg jest niewielki, pozwala schłodzić się osobom znajdującym się w najbliższej odległości. Zalecany jest do mniejszych pomieszczeń lub do zastosowań bardziej punktowych, wtedy możemy mieć pewność, że podmuch wiatru wytwarzany przez ten wentylator pokojowy nie będzie przeszkadzał innym osobom znającym się w pomieszczeniu
 • mini wentylator / wentylator kieszonkowy - to rozwiązanie najbardziej kompaktowe ze wszystkich. Wśród małych wentylatorów możemy rozróżnić wentylator na USB (można podłączyć go do laptopa lub klawiatury komputer stacjonarnego w trakcie pracy) oraz wentylator na baterie. Wentylator na baterie jest najbardziej mobilnym sposobem na ochłodę - można go ze sobą zabrać dosłownie wszędzie, dzięki niewielkim rozmiarom zmieści się w każdej damskiej torebce czy plecaku.
 • wentylator stojący (podłogowy) - jest to większa wersja wentylatora biurkowego. Wentylatory podłogowe mają dłuższą nóżkę (często teleskopową, co pozwala jeszcze lepiej dopasować wentylator przenośny do aktualnych potrzeb). Dzięki większej mocy, świetnie sprawdzają się w większych pomieszczeniach, zapewniając orzeźwienie także innym osobom przebywającym w pokoju
 • wentylator kolumnowy - to rodzaj wentylatora stojącego jednak o bardziej nowoczesnym designie. Wentylatory kolumnowe cieszą się ogromną popularnością nie tylko ze względu na skuteczność działania i wszechstronność zastosowania (w różnych pomieszczeniach), ale także nieoczywisty wygląd.
 • cyrkulator - swoim wyglądem przypomina mały wentylator. Jest to przenośne urządzenie chłodnicze, które umożliwia cyrkulację powietrza w całym pomieszczeniu (chłodne i gorące powietrze miesza się ze sobą), dzięki czemu jest znacznie skuteczniejsze niż wentylator pokojowy. Może być wykorzystywany o każdej porze roku
 • wentylator sufitowy- to rodzaj wentylatora mocowany do sufitu (najczęściej w połączeniu z lampą). Jego minusem jest brak mobilności, nie można go przestawiać w razie potrzeb jak wentylatory przenośne. Jest to także droższe rozwiązanie od standardowych wentylatorów pokojowych
 • wentylatory bezłopatkowe - działanie takich wentylatorów nieco różni się od wspomnianych wyżej urządzeń. Nie posiadają one łopatek (śmigieł) napędzanych silnikiem, a powietrze zasysane jest do wnętrza wentylatora, w który następuje jego cyrkulacja i chłodne powietrze uwalnianie jest do pomieszczenia przez otwory w jakie wyposażony jest wentylator bezłopatkowy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wentylatora przenośnego do domu lub biura

Wybierając wentylator pokojowy należy w pierwszej kolejności zastanowić się na czym najbardziej nam zależy i jaki efekt chcielibyśmy uzyskać. Bez wątpienia ważne są parametry urządzenia, od których zależy wydajność wentylatora przenośnego

 • moc - od mocy z jaką pracuje wiatrak, zależy jego wydajność (a więc im większa moc tym skuteczniejsza praca urządzenia). Optymalna moc wentylatora powinna mieścić się w przedziale 30 - 50W lub więcej
 • głośność pracy (najlepiej < 60dB) - ciche urządzenie nie będzie rozpraszało i przeszkadzało w pracy czy w trakcie snu
 • kilkustopniowa regulacja prędkości - im więcej poziomów pracy wentylatora pokojowego tym lepiej będziemy w stanie dopasować je do własnych potrzeb. W małych wentylatorach z reguły występuje 3 stopniowa regulacja prędkości, w większych wentylatorach podłogowych, nawet 8 stopni
 • średnica śmigła - im większa tym bardziej efektywna będzie praca wentylatora. Do małych pomieszczeń wystarczający będzie wentylator o średnicy śmigła ok 25 cm, w przypadku większych pomieszczeń domowych czy biurowych, warto kupić wentylator, którego średnica śmigła ma > 35 zm
 • oscylacja i zmiana kąta nachylenia - umożliwia wygodne sterowanie strumieniem chłodnego powietrza

Dowiedz się więcej na temat funkcji wentylatorów powietrza, które są istotne przy wyborze i użytkowaniu!

Funkcje dodatkowe w wentylatorach przenośnych

Podstawowym zadaniem wentylatora pokojowego niezależnie od tego czy jest to mały wentylator biurkowy czy wentylator podłogowy o większym zasięgu, jest chłodzenie. Nowoczesne urządzenia coraz częściej wyposażone są w funkcje dodatkowe, które sprawiają, że korzystanie z wentylatora staje się jeszcze wygodniejsze:

 • pilot - umożliwia sterowanie wentylatorem z odległości
 • timer - pozwala na ustawienie czasu pracy wentylatora
 • uchwyt do przenoszenia - umożliwia wygodne przestawianie wentylatora przenośnego w inne miejsce
 • nawilżanie - wentylator z funkcją nawilżania wyposażony w zbiornik na wodę, nie tylko wprawia powietrze w pomieszczeniu w ruch, ale przy okazji nawilża je i poprawia komfort użytkowników. Wentylator wytwarza przyjemną chłodną mgiełkę
 • ładowarka indukcyjna
 • wyświetlacz, na którym widać ustawienia wentylatora
 • sterowanie za pomocą telefonu (niektóre urządzenia umożliwiają sterowanie poprzez dedykowaną aplikację).

Co zamiast wentylatora? Poznaj alternatywne rozwiązania

Choć wentylatory powietrza to jedne z najbardziej popularnych urządzeń chłodniczych, nie sa jedynym rozwiązaniem, które przynoszą ochłodę w upalne dni. Świetną alternatywę dla wentylatorów stanowią bowiem klimatory i klimatyzatory przenośne.

Klimatory to urządzenia, które sprawdzają się w większych pomieszczeniach, do których wentylator byłby niewystarczający. Są wyposażone we wkłady chłodzące dzięki czemu obniżają temperaturę powietrza i wytwarzając orzeźwiającą mgiełkę. Działania klimatora w przeciwieństwie do wentylatora nie osłabia wietrzenie i wpuszczenie do pomieszczenia gorącego powietrza. Działają one tym wydajniej im wyższa temperatura powietrza.

Klimatyzatory przenośne są rozwiązaniem zwłaszcza dla tych, którzy z różnych względów nie mogą pozwolić sobie na montaż tradycyjnej klimatyzacji. Klimatyzator przenośny jest nie tylko tańszym urządzeniem, ale może być stosowany na zmianę w różnych pomieszczeniach o powierzchni nawet do 50m2.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat urządzeń chłodniczych do zastosowań w domu czy w biurze, przeczytaj nasz artykuł: Wentylator, klimator czy klimatyzator przenośny - co wybrać?

Mamy nadzieję, że informacje, które zamieściliśmy w niniejszym rankingu wentylatorów 2022 były dla ciebie przydatne i dzięki nim dowiedziałeś się więcej nie tylko na temat wyboru modelu wentylatora przenośnego, ale także wiesz co jest ważne przy zakupie i na co zwracać uwagę. Rozważny i przemyślany zakup wentylatora do domu czy biura umożliwi ci korzystanie z urządzenia przez kolejne sezony, a także zapewni satysfakcję z dobrze podjętej decyzji i przede wszystkim to co najważniejsze - przyniesie ochłodę w upalne dni. Zapraszamy do śledzenia aktualizacji naszego rankingu wentylatorów i zakupu urządzeń w naszym sklepie online!