Wentylator do domu i biura - jakie modele wybrać?

mały wentylator

Wentylator do biura

 

Nie da się wydajnie pracować, gdy upał panuje na zewnątrz i w pomieszczeniu, w którym przebywamy. Warto pomyśleć o tym wcześniej i zaopatrzyć się w urządzenia, które przyniosą orzeźwienie. Jakie wybrać? To oczywiście zależy od wielu czynników.

Najpopularniejszy w biurze jest zdecydowanie wentylator biurkowy. Jak sama nazwa wskazuje, idealnie nadaje się do położenia go na biurku. Będzie chłodził nas i nasze najbliższe otoczenie. Rozwiązanie to jest dobre, jeśli nie chcemy by podmuch wytwarzany przez wentylator biurkowy przeszkadzał innym osobom przebywającym w pomieszczeniu, lub nasze biuro jest niewielkie i takie urządzenie będzie w zupełności wystarczające. Wentylator biurkowy zajmuje mało miejsca, co jest kolejną jego zaletą. Jeśli nie chcemy stawiać go na biurku, możemy wybrać model przypinany do blatu za pomocą “klipsa”. Dodatkowo wentylatory biurkowe pozwalają na dostosowanie siły nawiewu do naszych wymagań.
Jeśli szukamy rozwiązań jeszcze bardziej kompaktowych niż standardowy wentylator biurkowy, możemy zaopatrzyć się w mini wentylator, który możemy podłączyć do laptopa (za pomocą USB) czy położyć przy klawiaturze. Mały wentylator na baterie, można wziąć ze sobą w zasadzie wszędzie.

W przypadku gdy wybieramy wentylator do biura o większej powierzchni, trzeba wziąć pod uwagę jego większą moc działania. W takich przypadkach, najczęściej wybierane są modele wentylatorów stojących - podłogowych, które dzięki funkcji oscylacji zapewnią ochłodę osobom znajdującym się w pomieszczeniu. Popularnością cieszą się także cyrkulatory, które zapewniają obieg powietrza w całym pomieszczeniu. Są dzięki temu bardziej wydajne niż wentylatory podłogowe i biurkowe.
Jeśli zależy nam na nieznacznym obniżeniu temperatury w pomieszczeniu, można zaopatrzyć się w klimator lub w klimatyzator przenośnyKlimator wyposażony we wkłady chłodzące, wytwarza dodatkowo orzeźwiającą mgiełkę, dzięki czemu powietrze w pomieszczeniu jest lepiej nawilżone.

Wentylator do domu

 

Przeznaczenie wentylatorów do domu jest w zasadzie takie samo, jak i do biura. Rodzaj wentylatora wybieramy w zależności czy chcemy by działanie było punktowe, czy pomieszczenie jest większe oraz czy planujemy często zmieniać jego położenie (np. przenosić pomiędzy pokojami). Jeśli chcemy czuć chłodny powiew w kuchni podczas gotowania, albo szukamy wentylatora do małego pokoju - wentylator biurkowy w zupełności wystarczy. W salonie lub w sypialni bardziej odpowiednie będą wentylatory podłogowe. Jeśli dodatkowo chcemy zadbać o estetykę i nowoczesny wygląd, możemy wybrać wentylator kolumnowy. Z pewnością będzie on ozdobą salonu, a dzięki wysokiej wydajności, wentylatory kolumnowe świetnie sprawdzają się na większej powierzchni.


Klimatory coraz częściej pojawiają się w domach i mieszkaniach. Wybierając model klimatora, należy odpowiednio dopasować go do powierzchni, na jakiej skutecznie będzie pracował. Jego zaletą poza obniżaniem temperatury i nawilżaniem powietrza jest to, że otwarcie drzwi czy okien nie zmniejszy jego efektywności. Wręcz przeciwnie, a dodatkowo unikniemy wtedy zawilgocenia pomieszczenia.
Klimatyzatory przenośne są bardzo proste w obsłudze i montażu, a dzięki wyposażeniu w kółka, łatwo można je przenosić pomiędzy pomieszczeniami. Można więc jednym urządzeniem schłodzić temperaturę w kilku pokojach.

 

Mamy nadzieję, że teraz łatwiej będzie Ci podjąć decyzję w kwestii wyboru odpowiedniego wentylatora do domu lub biura. Wszystkie rodzaje wentylatorów, o których tu przeczytałeś znajdziesz na naszej stronie https://oddychajswobodnie.pl/produkty/wentylatory.html i w sklepie internetowym. Sprawdź już dziś!