Olejek eteryczny Air&me JARDIN BIO

43,00 

Przejdź do produktu
SKU: HE0A0023 Kategorie: ,

Opis

Kompozycja JARDIN BIO Air&me działa odkażająco, wspomaga leczenie chorób górnych dróg oddechowych, energetyzuje i wykazuje działanie antydepresyjne i antystresowe. Wyciągi z roślin takich jak sosna, estragon, koper czy dzika mięta naturalnie łagodzą objawy nerwowości, a jednocześnie pomagają odetchnąć pełną piersią. Mieszanka olejków Jardin to doskonały sposób na relaks po całodziennym stresie. 

W 100% naturalny, organiczny olejek eteryczny JARDIN BIO został wyprodukowany we Francji w laboratorium posiadającym certyfikat produkcji ekologicznej.

Kompozycja tego olejku zawiera:

Olejek terpentynowy (Oleum Terebinthinae)

Otrzymywany jest z żywicy pochodzącej z rozmaitych gatunków sosny (Pinus silvestris, Pinus maritima, Pinus palustris). Odkaża i osusza oskrzela, pobudza oddychanie i ruchymigawkowe nabłonka. Dawniej zalecany był przy infekcjach, ropnym zapaleniu oskrzeli a także w przypadku zaflegmieniu układu oddechowego.

Olejek z liści dzikiej mięty (Mentha arvensis)

Mentha arvensis to odmiana mięty uprawiana głównie w Europie Zachodniej oraz w Azji. W Polsce jest dość pospolita i łatwo ją napotkać na łąkach i leśnych ścieżkach. Jej właściwości znane są od wieków. Doustnie stosowana jest przede wszystkim przy dolegliwościach trawiennych, natomiast jej olejek eteryczny działa odkażająco na układ oddechowy. Ma także działanie uspokajające, przeciwbólowe (pomaga w walce z migreną), pomaga zasnąć, wpływa łagodząco na system nerwowy.

Olejek z nasion kopru (Anethum graveolens)

Koper ogrodowy to roślina jednoroczna, powszechnie uprawiana. Najbardziej znany jest z właściwości wspomagających pracę jelit oraz dróg moczowych. Jednak ma także zastosowanie w aromaterapii. Olejek eteryczny z kopru ogrodowego działa odkażająco, uspokajająco, przeciwgrzybiczo i przeciwwymiotnie. Sprawdza się przy nieżytach górnych dróg oddechowych, a także działa dobroczynnie na skórę: powstrzymuje pojawianie się zmarszczek, łagodzi objawy trądziku, odkaża skórę i pomaga w walce z wągrami i wypryskami.

Olejek z owoców May Chang (Litsea cubeba)

Zimozielone drzewo May Chang pochodzi z Azji, a przez jej mieszkańców nazywane jest górskim pieprzem. Olejek eteryczny uzyskiwany z owoców May Chang ma działanie antyseptyczne, ściągające i antydepresyjne. Pomaga w walce z objawami trądziku, ponieważ ogranicza wydzielanie łoju i dezynfekuje. Poza tym ułatwia zasypianie, działa relaksująco oraz pomaga w walce z chorobami górnych dróg oddechowych, na przykład łagodzi katar i udrażnia nos.

Olejek Yuzu (Citrus junos)

Pochodzące z Chin niewielkie drzewko, o niezwykłym, mocnym, cytrusowym aromacie. Jego owoce przypominające małe pomarańcze są szeroko wykorzystywane w japońskiej kuchni; znane są z wysokiej zawartości witaminy C. To naturalny środek pomagający zwalczać róznego typu infekcje: grypę, anginy, katar itp. Ma także działanie odświeżające i energizujące. Pomaga w stanach depresyjnych i lękowych.

Olejek estragonowy (Artemisia dracunculus)

Uprawiany w Europie od średniowiecza estragon jest rośliną znaną przede wszystkim z zastosowania w kuchni, jako przyprawa. Jako olejek eteryczny znany jest przede wszystkim dzięki krajom Bliskiego Wschodu (Turcja, Iran, Irak), gdzie ziele estragonu stosowane było w lecznictwie. Badania wykazały, że olejek z estragonu wykazuje działanie antyoksydacyjne, przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Spotyka się też opinię badaczy, że ma także działanie antyalergiczne.

Olejek majerankowy (Origanum majorana)

Majeranek przywędrował do nas z Indii. Poza tym, że charakteryzuje się niezwykle mocnym, wręcz korzennym zapachem, ma silne właściwości antydepresyjne, podnosi libido, relaksuje i działa przeciwbólowo. Ma również działanie antyseptyczne i jest zalecany do stosowania na rany. Wykazuje działanie wspomagające w stanach chorobowych, jak grypa czy przeziębienie.

Olejek z liści pachnotki zwyczajnej (Perilla frutescens)

Pachnotka zwyczajna to jednoroczna roślina oleista. W Polsce uprawiana jest przede wszystkich ze względów na walory estetyczne, natomiast Azjaci cenią sobie równie ż jej owoce, z których pozyskują olej o silnym, korzennym zapachu. Ma działanie antyalergiczne i pomaga chronić organizm przed skutkami zanieczyszczeń środowiska. Łagodzi infekcje i stany zapalne organizmu, poprawia stan naczyń krwionośnych i serca.

Limonen*

Limonen to występujący w skórce cytryny związek, który wydziela charakterystyczny, cytrusowy zapach. Wykazuje działanie lecznicze oraz wpływają na pracę mózgu, pobudza i wykazuje aktywność przeciwgrzybiczą, aseptyczną czy przeciwbakteryjną.

Linalol*

To związek należący do grupy terpenów, naturalnie występujący w przyrodzie. Najczęściej otrzymuje się go z olejków eter pomarańczowego, linalowego oraz kolendrowego. Ma intensywny, lekko konwaliowy zapach. Działa antystresowo.

Citral*

Występuje w olejkach eterycznych trawy cytrynowej, cytrusów, i ziela angielskiego, działa przeciwmutacyjne. Znany jest też jako geranial.

* składniki naturalnie występujące w olejkach eterycznych

Dla nas powietrze to źródło życia, witalności i zdrowia. A dla Ciebie?

Informacje dodatkowe

Waga 636371046592 kg