Dla alergików

Jesteśmy specjalistami od rozwiązań poprawiających komfort życia. Gwarantujemy ich skuteczność.

Czyste powietrze w domu alergika - jak o to zadbać?

Zadbaj o dobrą jakość powietrza w swojej sypialni. Sprawdź, jakie urządzenia warto kupić i jaki jest ich wpływ na zdrowy sen, relaks i odpoczynek!

Jak zadbać o czyste powietrze w domu alergika i dlaczego jest to ważne? Sprawdź, na jakie urządzenia i skuteczne rozwiązania dla alergików warto postawić!

Smog, pyłki roślin, roztocza, kurz i inne alergeny, to zanieczyszczenia, które znajdują się nie tylko na zewnątrz. Mamy z nimi do czyniania również w domowym powietrzu. Są one szczególnie uciążliwe dla alergików, nasilając objawy ich alergii i pogarszając komfort i ogólne samopoczucie.

Ataki kaszlu, katar alergiczny, pieczenie oczu oraz wysuszona, swędząca skóra to jedne z najczęściej występujących objawów alergii. Poza nimi u alergików można zaobserwować ogólne pogorszenie kondycji organizmu - wspomniane objawy przyczyniają się bowiem do problemów z koncentracją i spadkiem wydajności pracy i codziennego funkcjonowania czy problemy ze snem.

Najlepszym rozwiązaniem przynoszącym ulgę alergikom jest zakup oczyszczacza powietrza. To urządzenie skutecznie usunie z domowego powietrza niemal 100% wszystkich zanieczyszczeń. Nie wyleczy alergii, jednak znacznie poprawi komfort osoby uczulonej. Oczyszczacze powietrza dla alergików posiadają certyfikaty i atesty świadczące o tym, że osoby wrażliwe na alergeny mogą ich bezpiecznie używać.

Wśród najpopularniejszych rozwiązań dla alergików są oczyszczacze powietrza do domu i biura, które można ustawić w dowolnym pomieszczeniu (po uprzednim odpowiednim dopasowaniu oczyszczacza do potrzeb). Oczyszczacz do sypialni, salonu czy gabinetu może pracować cały czas, można go też przenosić między pomieszczeniami (przenośny oczyszczacz powietrza).

Oczyszczacz powietrza do domu lub biura skutecznie oczyści powietrze w tych pomieszczeniach, do których jest dedykowany. A jak alergik może sobie poradzić, gdy przebywa poza domem? W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest mały, osobisty oczyszczacz powietrza. Można zabrać go ze sobą do samochodu, włożyć do torebki lub do dziecięcego wózka. Dzięki temu alergik ma szansę jeszcze skuteczniej radzić sobie z objawami uczulenia.

Jonizator lub oczyszczacz powietrza z jonizatorem to kolejne urządzenie, które przyda się w domu alergika. Działanie jonizatora ma na celu utrzymanie równowagi jonowej w pomieszczeniu, a dzięki temu wpływa na poprawę snu, koncentrację, wydajność. Jonizator do szafy czy lodówki ma działanie antybakteryjne i pozwala pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. Zjonizowane powietrze staje się świeże i dobrze się nim oddycha.

W domu alergika nie może również zabraknąć nawilżacza. Nawilżacz powietrza przydaje się szczególnie w trakcie okresu grzewczego, kiedy powietrze jest suche, a temperatura zwykle o kilka stopni za wysoka. Sprzyja to wysuszaniu śluzówek gardła, nosa czy oczu, pogorszeniu odpornośći, wysuszeniu skóry i w konsekwencji wpływa niekorzystnie na sen, ogólną kondycję i samopoczucie.

Warto pamiętać, że w walce z alergią przychodzi również aromaterapia. Poszczególne naturalne olejki eteryczne mają działanie kojące, odprężające i relaksujące, ale co ważniejsze w przypadku alergików, pomagają walczyć z katarem siennym czy astmą.

Jeśli jesteś alergikiem, w naszym sklepie, Oddychaj Swobodnie znajdziesz wszystkie urządzenia, które pozwolą ci pozbyć się z domu alergenów, oczyścić, nawilżyć i zjonizować powietrze poprawiając tym samym jego jakość i twój komfort. Zależy nam na zdrowiu i zadowoleniu każdego klienta, dlatego oferowane przez nas oczyszczacze, nawilżacze i inne produkty są najwyższej jakości, pochodzą od sprawdzonych producentów i posiadają niezbędne certyfikaty świadczące o bezpieczeństwie ich stosowania.