Do sypialni

Jesteśmy specjalistami od rozwiązań poprawiających komfort życia. Gwarantujemy ich skuteczność.

Czyste powietrze w sypialni - urządzenia do poprawy jakości powietrza

Zadbaj o dobrą jakość powietrza w swojej sypialni. Sprawdź, jakie urządzenia warto kupić i jaki jest ich wpływ na zdrowy sen, relaks i odpoczynek!

Aby cieszyć się zdrowym snem, powinieneś zadbać o to, by powietrze w twojej sypialni było jak najlepszej jakości. Zanieczyszczenia powietrza znajdujące się wewnątrz budynków mogą mieć złe skutki dla naszego zdrowia, a zwłaszcza dla alergików, astmatyków i małych dzieci. Kurz, roztocza, alergeny, sierść zwierząt, drobnoustroje chorobotwórcze, smog i inne zanieczyszczenia, a także nieodpowiedni poziom wilgotności powietrza niekorzystnie wpływają na naszą odporność, podrażniają śluzówki oczu, nosa i gardła, przyczyniają się do częstszych infekcji, a tym samym pogarszają jakość naszego snu. Jak zadbać o czyste powietrza w sypialni i czego nie powinno w niej zabraknąć?

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które skutecznie pozbędzie się z powietrza w sypialni wszelkich, nawet najmniejszych zanieczyszczeń. Pochłania szkodliwe cząstki i oddaje do pomieszczenia czyste i świeże powietrze zapewniając tym samym najbardziej optymalne warunki do snu. Oczyszczacze powietrza wyposażone w różnego rodzaju nowoczesne technologie filtracji pozwalają uzyskać blisko 100% skuteczność. Najczęściej stosowanymi filtrami są: filtr wstępny (zatrzymuje największe frakcje zanieczyszczeń) filtr HEPA (usuwa składniki smogu i drobne cząstki stałe), filtr węglowy (pomaga pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, dymu papierosowego), jonizator (dla o utrzymanie równowagi jonowej w pomieszczeniu). W naszym sklepie Oddychaj Swobodnie znajdziesz duży wybór oczyszczaczy powietrza do sypialni. Nasze oczyszczacze powietrza z jonizacją i oczyszczacze antysmogowe są nie tylko skuteczne, ale też możesz z nich korzystać cały rok, by cieszyć się czystym powietrzem w swojej sypialni.

W sypialni, duże znaczenie ma również wilgotność powietrza. W utrzymaniu jej na odpowiednim poziomie pomoże ci nawilżacz powietrza. Optymalna wilgotność powietrza powinna znajdować się w przedziale między 35% a 50-60%. W okresie grzewczym, gdy kaloryfery grzeją pomieszczenie (i często temperatury są za wysokie) powietrze wysusza się i poziom wilgotności w sypialni spada. Suche powietrze przyczynia się się powstania kataru, kaszlu, wysusza skórę, utrudnia zasypianie i ogólnie pogarsza jakość snu. Nawilżacz powietrza będzie wtedy idealnym rozwiązaniem. Zadba o właściwy poziom wilgotności powietrza. Należy jednak pamiętać, by używać go rozsądnie i nie doprowadzić do zagrzybienia.

Sypialnia powinna być przede wszystkim miejscem relaksu. Naturalne olejki eteryczne zapewnią nie tylko piękny zapach w całym pomieszczeniu, ale też mają wiele dobroczynnych właściwości. Wybierz olejki eteryczne o działaniu uspokajającym i relaksującym, orzeźwiającym lub leczniczym - w sklepie Oddychaj Swobodnie znajdziesz duży ich wybór. Dyfuzor olejków zapachowych do aromaterapii będzie systematycznie uwalniał piękny i kojący zapach, przy którym przyjemnie się wypoczywa i zasypia.

W Twojej sypialni nie może również zabraknąć dobrego wentylatora, który przyda się w trakcie upałów. Duży wybór wentylatorów, jakie oferujemy w naszym sklepie sprawi, że bez trudu wybierzesz urządzenie najbardziej odpowiadające twoim potrzebom. W sypialni świetnie sprawdzi się wentylator podłogowy tradycyjny lub kolumnowy, o bardziej designerskim wyglądzie. Do małej sypialni możesz wybrać wentylator biurkowy, który jest bardziej kompaktowy i posiada regulację prędkości pracy. Dla osób szukających bardziej nowoczesnych rozwiązań oferujemy klimatory, które schładzają powietrze zapewniając uczucie świeżości podczas upałów.

Wszystkie te urządzenia zadbają nie tylko o jak najlepszą jakość, wilgotność i temperaturę powietrza w twojej sypialni, ale sprawią też, że twój sen i odpoczynek będzie zdrowszy i przyjemniejszy!