Poradnik

Każdego dnia do naszego organizmu dostają się dziesiątki tysięcy szkodliwych substancji w tym związków chemicznych, które mogą nam zaszkodzić. W domowym powietrzu poza kurzem, roztoczami, bakteriami czy wirusami znajdują się: amoniak, benzen, formaldehyd, ksylen i substancje smoliste. Zastanawiacie się pewnie skąd się biorą, skoro dbacie o czystość? Wydzielają się one z odświeżaczy zapachowych, urządzeń elektronicznych, mebli oraz od zwierząt domowych.

Wraz z nastaniem sezonu grzewczego, powietrze w naszych wnętrzach dodatkowo staje się bardziej suche, zmniejszając tym samym komfort a zwiększając dolegliwości górnych dróg oddechowych. Suche powietrze wysusza skórę, śluzówkę, zwiększa ryzyko pojawiania się infekcji.

Czy wiedząc czym oddychacie w swoich domach, nie chcielibyście tego zmienić?

Większość z nas spędza zdecydowaną większą część czasu w zamkniętych pomieszczeniach. Zastanawiacie się, w jaki sposób może to wpływać na nasze zdrowie? Otóż stajemy się mniej odporni, częściej pojawiają się alergie, zmęczenie i bóle głowy. Dużo osób skarży się na suchość i zaczerwienienia oczu czy śluzówek nosa i gardła, zmaga się z astmą i dolegliwościami układu nerwowego.

Jak z tym walczyć?

Odpowiedź jest tylko jedna – oczyszczajmy powietrze. Dziś wietrzenie pomieszczeń nie tylko nie jest już wystarczająca, ale nawet niewskazana. Jeśli na zewnątrz panuje smog, to otwierając okna, wpuszczamy go do środka wraz z innymi zanieczyszczeniami. Dlatego warto zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza do domu czy biura. Zadba on o odpowiednią jakość powietrza, usunie z niego zanieczyszczenia i alergeny a przy okazji zadba o odpowiednie jego nawilżenie.

Wybierając oczyszczacz powietrza warto zastanowić się głębiej nad tym co możemy dodatkowo zyskać. Kupując oczyszczacz powietrza można skorzystać jeszcze z dodatkowych opcji:

  • nawilżania
  • jonizacji
  • aromaterapii

Stwórz zdrowe środowisko w swoim domu

Z powodu wspomnianych wcześniej dolegliwości, które mogą zostać wywołane lub nasilone zanieczyszczeniem powietrza, stosowanie oczyszczacza powietrza jest szczególnie ważne dla osób, które już mają z nimi problemy. Alergeny, które stykają się z innymi substancjami mogą tworzyć składniki mocno uczulające i prowadzić do nasilania się astmy i alergii (a także uaktywnienia alergii utajonych do tej pory).

Oczyszczacz powietrza niweluje nieprzyjemne zapachy i bardzo dobrze radzi sobie z usuwaniem zanieczyszczeń powstających w wyniku palenia papierosów.

Nie zwlekaj, zadbaj o dobrą jakość powietrza już dziś! Zajrzyj do naszego Rankingu oczyszczaczy powietrza 2020, który pomoże Ci dokonać najlepszego wyboru!