Aromaterapia pomocna w alergii

Aromaterapia oraz nawilżanie powietrza jest dobrym, bezpiecznym, naturalnym i bardzo przyjemnym sposobem na to, by wesprzeć organizm w procesie leczenia, rehabilitacji czy w profilaktyce wielu chorób. Niezależnie czy chcemy poprawić swój stan zdrowia w czasie wiosennej alergii czy jesiennego przeziębienia.

Lato z piękną pogodą i wysokimi temperaturami jest ulubioną porą roku wielu osób, zwłaszcza jeśli w tym okresie wyjeżdżamy na urlop. Jednak codzienne funkcjonowanie i praca w upalne dni może nie być już tak komfortowa, dlatego szukamy sposobów, które pomogą nam przetrwać ten okres. Jednym z najprostszych, najbardziej dostępnych, a zarazem skutecznych rozwiązań są wentylatory. Wentylatory pokojowe to bardzo powszechne urządzenia o szerokim zastosowaniu, które można idealnie dopasować do swoich potrzeb.

Jak zapobiegać wilgoci w domu?

 

Dom czy mieszkanie jest dla większości z nas miejscem kojarzącym się z bezpieczeństwem i spokojem. To w naszych czterech ścianach odpoczywamy po ciężkim dniu i zbieramy siły na kolejny. Tym bardziej zależy nam, by nasze domostwa były komfortowe i przyjazne – żebyśmy czuli się dobrze, “jak u siebie w domu”.

Smog w domu - co zrobić

Świadomość ekologiczna społeczeństwa, także w Polsce, wzrasta z roku na rok. Tematy dotyczące globalnego ocieplenia, wycinania lasów czy walki o przetrwanie zagrożonych gatunków są już bliskie większości z nas. Nie mniej palącym tematem jest kwestia zanieczyszczenia powietrza. Każda prognoza pogody informuje nas o jakości powietrza, nie mówiąc już o licznych aplikacjach czy miejskich tablicach informacyjnych. 

Wilgotność powietrza w domu – co na nią wpływa, jaki jest jej optymalny poziom?

Temperatura, czystość, ale i wilgotność – to najważniejsze parametry powietrza. Wilgotność to po prostu poziom nawilżenia, a dokładniej procentowa zawartość cząsteczek wody w objętości powietrza.

nawilżacz do sypialni

W tzw. piramidzie Maslowa sen zajmuje bardzo wysokie miejsce w piramidzie potrzeb. Należy bowiem do potrzeb fizjologicznych, w związku z czym dla rozwoju, kondycji i ogólnego funkcjonowania człowieka stanowi element niezbędny. Sen leży u podstaw innych potrzeb, które nie pojawiają się, jeśli potrzeby fizjologiczne (głód, rozmnażanie, powietrze, temperatura i sen) nie są zaspokajane. A co za tym idzie zdrowie, kondycja psychiczna i rozwój są zagrożone. 

nawilżacz dla alergika

Alergia często jest na całe życie, przynajmniej w większości przypadków. Dlatego każdy, kto boryka się z uciążliwymi dolegliwościami (katar, wysypka, inne objawy uczulenia), zwykle dysponuje całym orężem środków zapobiegawczych. W przypadku alergii wziewnych, jedny, z narzędzi do walki z jej objawami może być nawilżacz powietrza. Oczywiście trzeba zaznaczyć, że urządzenie to nie zwalcza alergii, ale może znacznie poprawić komfort osoby uczulonej. To urządzenie ma na celu przede wszystkim wspomaganie walki z alerią poprzez profilaktykę lub łagodzenie objawów.